Apple'ın iTunes Store'u Türkiye'de açmasının ardından Film, Müzik ve Zil Seslerini artık kolayca ulaşabilirsiniz. Artık iTunes'dan bir Film satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. HD(yüksek görüntü kalitesi) ve SD(orta düzey) olmak üzere iki gruba ayrılan filmler, fiyatları genel olarak kaliteye göre şekilleniyor. HD kaliteli bir filmi 4,99TL'ye kiralarken SD kaliteli bir filmi ise 3,99TL'ye kiralayabilirsiniz. Kiralamalarda filmler size yanlızca 48 saat veriliyor, süresi biten filmler hesabınızdan siliniyor. Satın aldığınız bir filmi Apple Kimliğinizle giriş yaptığınız iPhone, iPad, iMac, Macbook gibi iOS tabanlı cihazlarda da ücret ödemeden direk indirebilirsiniz.

Şimdi nasıl film alınır sorusunun cevabı :

1- Cihazınız ile iTunes Store a giriniz.2- iTunes Store ana ekranından alt sekmede bulunan Filmler seçeneğine gidiniz.3- Buradan satın almak istediğiniz filmi seçiniz.4- Seçtiğiniz filmin sağ tarafında bulunan fiyatın üstüne tıklayarak satın alabilirsiniz veya kiralayabilirsiniz. Seçtiğiniz filmin sayfasından filmin fragmanını izleyerek film hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Not: Apple kimliğinize kredi kartınız tanımlıysa sorun olmayacaktır, fakat tanımlı değilse Apple kimliğinize kredi kartınızı ekleyin, aksi takdirde sadece ücretsiz müzikleri indirebilirsiniz.5-Artık satın aldığınız film cihazınızda kolayca izleyebilirsiniz.