Merhaba arkadaşlar,öncelikle umarım konu doğru yerdedir.Hemen anlatıma başlıyorum:
Öncelikle Tongbu veya 25PP kullanarak 5TL değerindeki AVPlayerHD'yi iPad/iPhone'umuza yüklüyoruz.
Bu arada dosya aktarma işleminde de sizi bir başka kolaylık bekliyor;kablolardan kurtuluyorsunuz.Çünkü uygulama, bilgisayarınızın tarayıcısından veya FTP yazılımından, doğrudan iPad'e kablosuz ağ (WiFi) üzerinden dosya aktarabiliyor.
Aktarım için iki yol vardır;
1. YOL:
Bunun için öncelikle iPad'de AVPlayerHD uygulamasını açıp, "WI-FI Transfer" butonuna basmanız gerekiyor. Bu ekrana geldiğiniz anda iPad, otomatik olarak bir FTP sunucusuna dönüşüyor.
Sunucunun adresi de bu ekranda sizinle paylaşılıyor. Benim denemelerimde genelde bana 192.168.1.35 adresini ve tarayıcı için 8080, FTP yazılımı için de 2121 portunu verdi.
Sonrasında ise hemen bilgisayarınızın başına geçin ve size verilen sunucu adresini ya tarayıcınıza ya da FTP yazılımınıza girin. Genelde herkesin bilgisayarında FTP yazılımı yüklü olmaz ama tarayıcı mutlaka vardır.O nedenle tarayıcı kısmını anlatarak devam edeceğim.
Tarayıcınıza doğrudan 192.168.1.35:8080 yazdığınızda sizi özel bir sayfa karşılayacak.
Bu sayfada "Gözat" butonuna basarak, iPad'e yüklemek istediğiniz video dosyasını seçmeniz yeterli. Daha sonra da "Submit" butonuna basarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.
Dosya aktarma işleminin ne aşamada olduğunu iPad ekranından takip edebilirsiniz.
2. YOL:
Kablosuz değil de illa daha hızlı olsun diye USB üzerinden aktaracağım diyenler için de uygulamanın çözümü mevcut. Bunun için iPad'i bilgisayara bağlamak, iTunes'u açıp iPad sekmesindeki Apps penceresine geçiş yapmak yeterli.
O sayfanın altında bulunan AVPlayerHD Documents klasörüne, sürükle bırak mantığıyla film dosyanızı atabilirsiniz.
İşte arkadaşlar bu kadar basit.
BELİRTMEK İSTEDİĞİM ÖZELLİK:
AVI, MOV, MP4, WMV, FLV gibi popüler bütün dosya biçimlerini destekler.
1GB boyutundaki filmi iTunes yardımıyla iPad/iPhone'a kaç dakikada atarız?
https://www.youtube.com/watch?v=W3V_...ature=youtu.be
(Link vermemin sebebi videonun gizli olmasıdır.)