Merhabalar,

Otomotiv mühendisi olarak tasarladığım ücretsiz güvenli sürüş uygulamasını incelemenizi isterim, teşekkürler.

Dr.Falcon aktif sürüş güvenliği mobil uygulaması görsel bir uyarı sistemi içerir. Size taşıtınızı güvenlik limitlerinde kullanmanız için yardımcı olur.Appstore: https://itunes.apple.com/app/id1297990641
Websitesi: https://falcondrivingsafety.com
Instagram: https://www.instagram.com/dr.safedrive/

Uygulamanın düzgün bir şekilde çalışması için GPS ve İNTERNET erişimi gerekmektedir. Sürüş sırasında aracın gerçek ve ortalama hızı, alınan mesafe, anlık ivmelenme bilgileri ekranda yer alacaktır. Taşıtınızın hız göstergesindeki hız değeri taşıtın gerçek hızından %5 kadar fazla olabilir. Bu uygulama ile taşıtın GPS yoluyla ölçülen gerçek hızını görürsünüz.
Ayrıca, her 10 dakikada bir konuma göre alınan hava durumu raporuna göre zeminin sürtünme kuvveti (aracın yol tutuşu için) hesaplanacaktır. Bu hesaplamalar ve verilerle birlikte sürücüye 3 tip uyarı verilecektir.

-İlk durumdaki uyarıda arka planın rengi kırmızıya dönüşecektir. Belirlenen hava şartlarına göre çok sert fren yapıldığını ve taşıtın güvenli sürüş limitlerini zorladığını gösterir.

-İkinci durumdaki uyarıda arka planın rengi maviye dönüşecektir. Belirlenen hava şartlarına göre gaz pedalına çok sert basıldığını ve taşıtın güvenli sürüş limitlerini zorladığını gösterir.

-Üçüncü durumda ise arka planın rengi sarıya dönüşecektir. Bu uygulamada ayrıca hız uyarı sistemi de bulunmaktadır. Sürücü belirli bir hızı geçmemek için uygulamaya hız bilgisi girebilir. Uygulama da sürücüyü o hızı geçtiğinde bu şekilde uyaracaktır.

– Anlık lokasyon bilgisine göre alınan hava durumu verileri
– GPS bilgisiyle hesaplanan yol, ortalama hız ve anlık ivmelenme bilgilerinin sürekli ekranda sürücüye verilmesi
– Hava durumu verileriyle hesaplanan anlık zemin kuvvetlerinin sürekli güncellenmesi
– Sürüş profilinin güvenlik limitlerine yaklaştığı durumlarda güvenlik uyarısı
– Anlık saat ve hava durumu bilgisine göre arka plan güncellenmesi (gece, gündüz, güneş doğuş ve batışı,kar,yağmur vb.)
– Harita seçeneğiyle anlık konum ve hız bilgilerinin gösterilmesi
– Sürücünün istediği hızda daha rahat gidebilmesi için, anlık hız kontrol uyarı sistemi
– Uyarı durumlarında uygulama tarafından alınan otomatik ekran kaydı