Popüler mikro blog sitesi Twitter'ın, Android ve iOS platformundaki uygulamaları güncellendi. Medya içerikli güncellemenin tüm ayrıntıları haberimizde.

Mikro blog hizmeti veren Twitter, platformu üzerinden paylaşılan medya içerikleri için arayüzünü güncelledi. Vine'daki videolar ve Twitter üzerinden paylaşılan diğer fotoğraf ve videolar için, hem Web hem de mobil uygulamalarını güncelleyen Twitter, kullanıcılara yeni bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Twitter'da paylaşılan medya içeriklerini artık görüntüle seçeneğine basmadan ön izlemelerini görüntüleyebileceksiniz. Bu durumun kotalı internet kullanıcılarının başına bela olabileceğini düşünen Twitter, bu seçeneği seçmeli olarak kullanıcılara sunuyor. Eğer bu özelliği kapatmak isterseniz; Twitter>Ayarlar>Resim Ön İzlemeleri seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz.

Güncelleme ile ayrıca iOS ve Android kullanıcıları; Cevapla, Retweet ve Favori butonlarını artık Tweet'in üzerine tıklamadan kullanabilecek. Twitter'ı Google Play Store veya App Store üzerinden güncelleyebilirsiniz.