Gelişen teknoloji ile birlikte geliştirilen bu özel uygulama ve araç sayesinde balık tutmak artık çok basit.

Akıllı telefonlarla artık yapabileceklerimizin bir sınırı bulunmuyor. Akıllı telefonların bu durumlarından faydalanan şirketler akıllı telefonlarla birlikte teknolojiye de ayak uydurmuş oluyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir otel özel bir uygulama sayesinde müşterilerini anahtar derdinden kurtarmak için sanal anahtar devri başlatmıştı. Şimdi ise yeni geliştirilen bir uygulama sayesinde balık tutmak çok kolay hale geliştirecek.

Aslına bakarsanız bu FishHunter ismindeki uygulama sadece bir arayüz. Asıl işi ise akıllı telefonlarla bağlantı kurabilen bir sensör yapıyor. Bu sensör siz denizde yolculuk yaparken denizin altındaki balıkları size gösteriyor. Akıllı telefonunuzun ekranında beliren bu balıkları siz de hiç olmadığı kadar basit bir şekilde yakalıyorsunuz.

Bluetooth aracılığı ile akıllı telefonunuzla bağlantı kuran bu sensör, yaklaşık 25 metre kadar derini gösterebiliyor. Bu şekilde siz denizin altındaki balıkları 25 metreye kadar görebiliyorsunuz. iOS ve Android uygulaması bulunan FishHunter adlı sensörü 230 dolara satın alabiliyorsunuz.