Modüler telefonlar Google’ın Ara projesiyle birlikte gündemde biraz daha fazla yer edinmeye başladı. Logitech insanların gösterdiği ilgiyi farketmiş olmalı ki, erken davrandı ve case+ olarak adlandırılan ve kullanıcıların manyetik yuvaları sayesinde parçalarını değiştirmelerini mümkün kılan yeni bir aksesuar çıkardı.
Logitech’in case+ aksesuarı iPhone 5 ve iPhone 5s ile kullanılabiliyor. Temel bir kılıf ve manyetik arka plakadan oluşan bu sistem güç adaptörü, araç yuvası, ayak ve cüzdan modülleri gibi eklentilerle farklı ihtiyaçlara cevap verebilir hâle getiriliyor.
-logitech-case-plus-010514-2jpg
Logitech case+ aksesuarını dört farklı eklentiyle birlikte sunacak. Temel birim sadece manyetik plakalı bir kılıftan ibaret, ancak bunun sayesinde telefonun darbelere karşı daha korunaklı hâle gelmesi mümkün oluyor.

+energy olarak adlandırılan 2300 mAh kapasiteli pil taşıyan bir eklenti mevcutken; manyetik montaj sistemi +tilt, otomobil aksesuarı +drive; kart, nakit veya anahtar muhafaza etmeyi sağlayan cüzdan eklentisi +wallet da diğer uzantılar olarak sıralanıyor. Magnashield olarak adlandırılan teknoloji sayesinde kredi kartlarının manyetik şeritleri akssuardan veya telefonun kendisinden etkilenmiyor.

Logitech case+ için yurt dışında 200 dolarlık bir fiyat belirledi ve bunu ön siparişe sundu. Ürünün Türkiye’de de piyasaya sunulmasını bekliyoruz.