Gamevice firması Apple’ın iPad mini cihazı için harici bir kontrolcü geliştirdiğini açıkladı. iPad mini’yi bu kontrolcü ile Wii U’nun meşhur kontrolcüsüne benzetebilirsiniz.

iOS 7 ile gelen MFi Game Controllers API'si sayesinde artık iOS cihazlar için de kontrolcü geliştirmek mümkün hale gelmişti. Razer, Logitech ve MOGA gibi firmalarda bunu fırsat bilerek iPhone 5/5s/5c ile uyumlu kontrolcülerini satışa sunmuştu.

iPad mini'ye özel GamePad geliyor
Gamevice firması alışılmışın dışına çıkarak Apple’ın iPad mini cihazı için bir kontrolcü geliştirdiğini açıkladı. 2 adet analog tuşuna, D-Pad’e, aksiyon tuşlarına ve Trigger'lara sahip olan bu kontrolcü ile iPad mini cihazınızı Wii U’nun meşhur kontrolcüsüne benzetebilirsiniz.

GTA, Max Payne, Modern Combat serisi, Real Racing 3 ve Dead Trigger gibi AAA kalitedeki oyunları iPad mini’de kontrolcü ile oynamak büyük keyif verecektir. Gamevice’ın iPad mini kontrolcüsünün yıl sonuna doğru satışa sunulması bekleniyor. Ancak bu kontrolcünün fiyatı ile ilgili henüz bir açıklama bulunmuyor.