wiPowerBand adlı kılıf, yeniden şarj edilebilir pili sayesinde Apple Watch'ın kullanım süresini uzatıyor

Akıllı saatlerin ortak sorunu haline gelen pil problemi için üreticilerden ziyade üçüncü taraf şirketler de destek sunmaya başladı. Apple'ın uzun zamandır beklenen akıllı saati Apple Watch, geçtiğimiz günlerde ön siparişe çıkmış ve kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştı. Son olarak geliştirilen aksesuar ise Apple Watch'ın pil ömrünü uzatmaya yarıyor.

wiPowerBand adını taşıyan kılıf, modaya uygun tasarımı ve dahili bataryası ile dikkat çekiyor. İçerisinde barındırdığı 200mAh değerinde şarj edilebilir pili sayesinde gerektiği durumlarda Apple Watch'a takviyede bulunabiliyor. Akıllı saatin pil ömrüne katkıda bulunan wiPowerBand, aynı zamanda dış etkenlere karşı da direnç sergileyebiliyor. Ürünün ağırlığı ise kayış tercihine bağlı olarak 125gram ile 56gram arasında değişiklik gösteriyor.

Öte yandan söz konusu kılıfın bazı olumsuz yanları da bulunuyor. Kılıfın Apple Watch'ın tasarımı bir nebze de olsa değiştirdiği ve kalınlığın artmasından dolayı bilekte kullanımın zor olabileceği belirtiliyor. wiPowerBand'in fiyatı ise 99 dolar (42mm'lik model) ve 88 dolar (38mm'lik model) olarak dikkat çekiyor.