Dokunmatik ekranın üzerine fiziksel bir tuş takımı örtün.

Dokunmatik ekranlı telefonların popülaritesi gün geçtikçe artıyor, fiziksel tuş takımına sahip telefonlar ise, yavaş yavaş hayatımızdan çıkıyor denilebilir. Ancak bu kaçınılmaz değişimden memnun olmayanlar ve fiziksel tuş takımı kullanmak isteyenler de bir hayli fazla. İşte bu düşünceden yola çıkan bir grup geliştirici, CES 2013'te Blackberry telefonların klavyesine benzer bir tuş takımını, iPhone telefonlar için hazırladı.
Tuş takımı, iPhone 4, 4S ve 5 modelleriyle uyumlu olarak çalışabiliyor. Siz herhangi bir tuşa bastığınızda, ekranın onu otomatik olarak algılamasını sağlıyor. Bunu yaparken bir Bluetooth teknolojisine de gerek duymuyor. Zira gücünü, yerleşik olduğu telefondan alıyor. Bataryanız biraz daha çabuk bitecek yani, tabii eğer kullanırsanız.
Bu arada, bu tuş takımını deneyenler, çok da iyi bir deneyimin yaşanmadığı görüşünü savunuyor. BlackBerry Curve'nin tuş takım kullanımıyla karşılaştırınca mesela.
Cihazın önümüzdeki şubat ayında, 49.95 dolar etiketiyle iPhone 4 ve 4S modellerinin çıkması bekleniyor. iPhone 5 modeli ise, bu çıkışın kısa bir süre sonrasında raflarda yerini alacak.
Not: Alıntıdır.