Apple’ın bir süredir satış rakamlarını açıklamaktan çekindiği iPod’ların üretiminin artık tamamen durdulabileceği iddia ediliyor.

Apple bir zamanlar en popüler cihazlarından olan iPod’ların satış rakamlarını son dönemde açıklamaktan kaçınsa da, Apple’ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 2014 yılı ilk çeyreği mali rakamlarının açıklanması sırasında konuşan Cook, iPod’un düşüşte olduğunun uzun süredir bilindiğini belirtti.

iPod satış rakamları her ne kadar Apple tarafından resmi olarak açıklanmıyor olsa da, iPod satışlarının önemli ölçüde azaldığı hatta belki de bitme noktasına geldiği biliniyor. iPod’un satış rakamlarındaki bu düşüşün sebebi ise oldukça bariz. Apple’ın günümüzde piyasaya sürdüğü her iPhone ve iPad’in içinde bir iPod zaten mevcut diyebiliriz. Durum böyle olunca da sadece müzik dinlemek için ikincil bir cihaza ihtiyaç kalmıyor. Durum böyle olunca da Apple’ın iPod üretimini durdurması yakın görünüyor. Son dönemde adı geçen iWatch söylentileri doğru çıkarsa, iPod üretimi bu yıl içerisinde bile sona erebilir.