Gün geçmiyorki gelecek nesil iPhone hakkında yeni bir iddia ortaya atılmasın. Cowen and Company şirketinden Wall Street analisti Timoty Arcuri'nin son iddialarına göre cihaz 4.8 inç ekran ve 802.11ac Wi-Fi bağlantısı ile gelecek. iPhone 5c ve 5s tasarımından oldukça farklılaşacak cihazın önemli ölçüde büyüyecek.
Apple'ın 2013 yılında Mac'lerde kullanmaya başladığı yeni Wi-Fi standartını iPhone'a taşıyacağını belirten analistin tahminleri gerçekleşirse, saniyede 1 Gigabit'in üzerine çıkabilen 802.11ac Wi-Fi bağlantısı ile hali hazırdaki 802.11n standartının üç katına kadar hız artışı sağlanacak.
İsim:  iphone1390427517.jpg
Görüntüleme: 48
Büyüklük:  28.4 KB (Kilobyte)
Mobil Ödeme Alanında Gelişmeler
Arcuri'ye göre Apple'ın yeni telefonunda odaklanacağı konulardan biri de "anahtar yazılımı inovasyonu" olacak. Daha önceki iddialarda dile getirilen ve Apple'ın geleceği olarak belirtilen mobil ödeme konusunda yeniliklere imza atacak şirket iBeacon, Touch ID ve Passbook gibi var olan özelliklerin bir parçası olduğu mobil ödeme çözümünü kullanıcılara sunacak.
Tek iPhone, Yine Sonbahar
iPhone güncellenme döngüsünün aynen korunacağı da Arcuri'nin tahminleri arasında. Analiste göre bir sonraki iPhone önceki güncellemelerde olduğu gibi Eylül ayında gelecek. Yeni nesil iPhone'da iki ayrı ekran büyüklüğü seçeneği ise Arcuri'nin iddiaları arasında yer almıyor.