iPod Touch başta olmak üzere tüm iOS cihazlarda müzik uygulaması önemli bir yer tutuyor. Apple kullanıcılarının olmazsa olmazları arasında yer alan uygulamaya erişim iOS 7'nin Kontrol Merkezi ile oldukça kolaylaştı. Ana ekrandan, uygulama geçiş ekranından, hatta kullanıcının isteğine göre uygulamaların içinden bile erişilebilen kontrol merkezi, müzik uygulamasının küçük bir görünümünü sunuyor.
İsim:  tips1391975406.jpg
Görüntüleme: 317
Büyüklük:  31.4 KB (Kilobyte)
Doğrudan müzik uygulamasına geçiş
Kontrol merkezi üzerinden ses açma kapama, önceki / sonraki şarkı ve ileri geri sarma gibi birçok işlem yapılabilse de müzik tutkunları sık sık başka albümlere geçmek, arşivlerindeki diğer sanatçıları dinlemek ya da iTunes Radio'ya ulaşmak isteyebilir. Bunun kolay bir yolu birçok kullanıcı tarafından bilinse de hala bu özelliğin farkında olmayan kullanıcılar mevcut. Bu ipucu da tamamen onlar için.
Doğrudan müzik uygulamasına geçiş
Herhangi bir uygulamanın içinden erişilebilen iOS 7 kontrol merkezinde, müzik bölümünde görünen albüm bilgisine tıklanması halinde doğrudan müzik uygulamasına geçiş yapılabiliyor ve o sırada dinlenilen sanatçının albümü karşınıza geliyor. Eğer müzik uygulaması açık değilse, uygulama merkezi üzerindeki "oynat" tuşuna basılması son dinlenilen parçanın çalınmasını sağlıyor. Böylece müzik uygulamasına erişmek için açık birçok uygulama arasında dolaşmak ya da ana ekrana dönüp uygulama simgesine dokunmak gerekmiyor.