Bir süre önce ülkemizi ziyaret eden ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Fatih Projesi başta olmak üzere birçok konu hakkında konuşan Tim Cook, Wall Street Journal'a konuştu. Cook'un dediklerine bakılırsa 2014'te Apple'dan heyecan verici duyurular gelecek. Hatırlarsanız Cook geçtiğimiz yıl, birçok heyecan verici duyurularının olduğunu ve 2014 yılı boyunca da bunların devam edeceğini bildirmişti. Bu duyurulara dair bir detay paylaşılmadı henüz, ancak bir ipucu verildi denilebilir.

İsim:  1370520297_tim-cook-in-2012-wwdc.jpg
Görüntüleme: 24
Büyüklük:  35.2 KB (Kilobyte)

Yeni ürün ve projeler hakkında henüz konuşmaya hazır olmadıklarını söyleyen Cook, yeni ürün kategorilerinin olacağını da ekledi. Dikkat ederseniz, "kategori" değil de "kategoriler" diyor. Yani birden fazla yeni ürün göreceğiz gibi. Şimdi elimizdeki söylenti bilgileri de bu kısa açıklamayla birleştirecek olursak, Apple'dan bu yıl iWatch akıllı saat ve 5 inçten büyük ekrana sahip bir iPhone, daha doğrusu ilk iPhablet modeli gelebilir.
Tim Cook, Google ile Lenovo arasında Motorola için yapılan anlaşmanın da mantıklı göründüğünü bildirdi. Android tabletlerde telefonlar için hazırlanan uygulamaların bozuk çözünürlükle yayınlanmasının kötü göründüğünü belirterek, kendilerinin iPad tabletleri için 500 binden fazla optimizasyonlu uygulaması olduğunu ekleyerek Apple'ı övdü.