Apple'ın 2010 yılı Mart ayında tanıttığı tableti iPad 2 veda etmeye hazırlanıyor. Apple Insider sitesinin haberine göre Apple, iPad 2'nin üretimini giderek yavaşlatıyor. Şirket içi kaynakların verdiği bilgilere göre, Apple'ın yakın bir gelecekte iPad 2'nin üretimini ve satışını tamamen sonlandırması bekleniyor.
Geçtiğimiz sonbahar aylarında iPad Air ve retina ekranlı iPad Mini duyurusundan sonra satıştan kalkacağı düşünülen iPad 2, ilginç bir şekilde varlığı sürdürmeyi başardı. ABD için başlangıç fiyatı 399 dolar olan cihaz, retina ekranlı iPad Mini'nin başlangıç modeliyle ile aynı fiyat etiketiyle hala pazarda yer alıyor.
İsim:  ipadnews1392329408.jpg
Görüntüleme: 45
Büyüklük:  21.4 KB (Kilobyte)
Siyah ve Beyaz renk seçeneğiyle gelen iPad 2, ilk Smart Cover aksesuarına sahipti
İlgi yeni modellere kaydı
Buna karşın, tüketicilerin ilgisi daha güncel donanımı, retina ekranı ve yüksek taşınabilirliğiyle yeni iPad Mini'ye ve iPad Air'a kaymış durumda. Cihazların arasında fiyat farkı bulunmaması ya da farkın az olması tüketicilerin yeni modellere yönelmesinde etkili oluyor.
Çok nesil eskitti
Kendinden sonra gelen retina ekrana sahip 3. nesil iPad ile birlikte satışına devam edilen iPad 2, 4.nesil iPad ve iPad Mini'nin tanıtılmasından sonra da raflardaki yerini korumayı başarmıştı. İlk nesil iPad'e göre oldukça incelen ve hafifleyen model, ölçüleriyle büyük beğeni toplamış ve oldukça başarılı satış rakamlarıyla piyasaya giriş yapmıştı.