Apple'in CEO'su Tim Cook, Steve Jobs'a en başından beri karşı çıkıyormuş!

Apple'ın şu anki patronu Tim Cook'un bir süre önce Steve Jobs'un Samsung'a karşı başlattığı patent davalarına başından beri karşı olduğu iddia edildi.

Reuters'ın haberine göre Steve Jobs'un şirketin başında olduğu dönemde CFO'luk görevinde bulunan Tim Cook, Apple'ın başlatacağı hukuki sürecin Samsung'la olan ilişkileri sekteye uğratacağından endişe ediyordu. Reuters'ın bu konuya yakın kişilerin olduğunu ve bu kişileri kendilerine kaynak göstererek hazırladığı raporuna göre Cook'un en çok endişe duyduğu konu ise Samsung'un iPhone ve iPad in bazı bileşenlerini sağlayan önemli bir sağlayıcı olmasıydı.

Devam eden hukuki savaş, geçen sene Kasım ayında Samsung'un Apple'a sağladığı işlemcilerin fiyatını yüzde 20 yükseltmesine neden olmuştu.

Rapora göre Jobs, özel olarak Samsung'la Galaxy cep ve tabletlerin tasarımlarını değiştirmesi konusunda uyarıda bulunmuştu. Bunun ardından Apple, Samsung'un iPhone ve iPad'i "körü körüne kopyaladığını" iddia etmiş ve Samsung'a karşı olan yasal savaşı başlatmıştı.