Apple'ın her yıl satışa sunduğu ürünlerinden olan iPad'ler, 2014 yılı itibarıyla model ve dolayısıyla adet konusunda düşüşler yaşayabilir. Firmadan gelen bir bilgi yok, ancak KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'nun düşünceleri bu yönde.

İsim:  HT5452-ipad-1-dimensions-001-ENG.jpg
Görüntüleme: 26
Büyüklük:  31.5 KB (Kilobyte)

Kuo, 2014 itibarıyla 12.9 inçlik iPad ya da 3. nesil iPad mini'yi göremeyeceğimizi öne sürüyor. iPad mini'nin şansını 2014'ün ikinci yarısı itibarıyla daha ince bir model olarak gören analist, iPad Air'in daha gelişmiş bir versiyonun çıkabileceğini söylüyor. 12.9 inçlik iPad'in bu yıla yetişmesinin zor olduğunu belirten Kuo, yetişse bile dağıtım adedinin bu sene az olacağını düşünüyor. Çünkü ona göre Apple, iPad Pro'nun yazılımını bu yıl içinde bitiremeyecek, çünkü iWatch'un yazılımını tamamlamaya odaklı olarak vaktini harcıyor.
Bu arada, analistin iPad Air için A8 işlemci ve Touch ID parmak izi okuyucu panel beklentilerinin olduğunu da ekleyelim. Daha evvel yaptığımız söylenti haberlerde, Apple'ın 2K ve 4K çözünürlüklü yeni tabletler üretebileceğinden söz etmiştik.