iOS 6.1 ile başlayan operatör uyarılarına bir yenisi de ülkemizde eklendi. Turkcell de kullanıcılarına mevcut yazılım versiyonunda kalmalarını tavsiye etti.
Belki de şimdiye kadar ki iOS güncellemeleri arasında en ilginçlerinden biri olan iOS 6.1 yayınlandığından beri Apple bir türlü rahat edemiyor. Hiç beklenmedik bir anda GM sürümü çıkarılmadan yayınlanan iOS 6.1, yayınlandıktan hemen sonra kullanıcılardan tepkiler almaya başlamıştı.
Vodafone İngiltere'nin mesajlaşma, arama ve internet bağlantısında kopma yaşandığını açıklaması, Microsoft Exchange'de yaşanan sorunlar, kilit ekranında yer alan ufak açık gibi sorunlar Apple'ın oldukça başını ağrıtırken, Apple ilk olarak Vodafone tarafından yapılan açıklamaya yönelik olarak iPhone 4S için iOS 6.1.1'i yayınlamıştı ama ne yazık ki bu sorunların tamamına çözüm getirmemişti.

Apple bu gelişmelerin ardından iOS 6.1.2 hazırlıklarına girişirken Turkcell'de kullanıcılarına iOS 6.1 ve iOS 6.1.1'e geçmemeleri yönünde bir uyarı yayınladı. "Apple’ın iPad ve iPhone telefonlarda çıkan son yazılım güncellemesi sonrasında e-posta erişimlerinde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Problemler, e-posta erişiminde yavaşlık, pil ve veri (data) tüketimi olarak kendini göstermektedir. Apple tarafından dün yapılan açıklama üzerine problemin bir sonraki yazılım güncellemesi ile çözümleneceği duyurulmuştur." denilen duyuruda ayrıca kullanıcılar için Apple tarafından yayınlanan geçici çözüm önerisine de yer verilmiş.
Apple'ın önümüzdeki hafta iOS 6.1.2'yi yayınlaması bekleniyor. Tüm kullanıcıların beklentisi Apple'ın stabilitesi ile ünlü iOS'e yakışan ve sorunları çözen bir güncelleme yayınlaması. Apple da muhtemelen bu sefer kullanıcılarını daha fazla üzmek istemeyip dersine iyi çalışacaktır.