Teknoloji devi Apple için 2013 yılı bir hayli başarılı bir yıl oldu. Yeni iPad ve iPhone modellerini kullanıcılarla buluşturan Apple, başarılı satışlar da elde etti. Bunların yanında Apple, bu yılki iPad stratejiyle de adından bir hayli ses getirmeyi başarmıştı. Çünkü iddialara göre Apple bu sene 12.9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip iPad Pro modeli üzerinde çalışıyordu. Ancak görünüşe göre işler beklenildiği gitmiyor.

İsim:  xl_ipad-pro1.jpg
Görüntüleme: 316
Büyüklük:  33.4 KB (Kilobyte)

Digitimes'ın yapmış olduğu habere göre Apple, bu 12.9 inçlik iPad Pro projesini şu an için rafa kaldırmış durumda. Buna sebep olarak ise bu büyük ekranlı tabletin geliştiricileri ve ekosistemleri yeteri kadar desteklemeyeceğinin düşünülmesi. Tabii ilerleyen yıllarda Apple'dan büyük ekranlı tabletler gelebilir ancak bu yıl böyle bir tablet beklenmiyor.
Öte yandan bu konuyla alakalı Apple tarafından henüz bir açıklama gelmiş değil. Ancak şu ana kadar bu büyük ekranlı iPad modeli ile alakalı da bir sızıntı ya da bir bilgiye rastlamamıştık. Bu da aslında bu konuda bir şeylerin ters gittiğinin habercisiydi.