Apple'ın beklenen satış rakamlarına ulaşamayan telefonu, farklı bir seçenekle kullanıcılarla buluşabilir.

Apple'ın geçtiğimiz eylül ayı itibarıyla satışa sunduğu telefon modellerinden olan iPhone 5c, renkli polikarbon tasarımıyla dikkat çekmişti. Birçok kullanıcı bu telefonu uygun fiyatlı iPhone olarak beklemişti, ancak Apple'ın böyle bir amacı yoktu. 5c, iPhone 5'e verilen yeni şekillerden bir tanesiydi. Diğeri de iPhone 5s'di zaten.

Ve gelelim şimdiye. Apple'dan resmi bir açıklama yok. Ancak Alman operatör O2'ye ait olduğu ve sızdırıldığı söylenen belgedeki bilgilere bakılırsa, Apple'ın 8GB'lık iPhone 5c planı bulunuyor ve bu plan pek yakında hayata geçebilir. Evet, yakın, çünkü 18 Mart itibarıyla (yani bugün yarın bir şeyler olabilir) bu telefonun çıkabileceği bildirilmiş. Bunun da 16GB'lık modele göre 60 euro daha ucuz olacağı söyleniyor.

Ne dersiniz? Siz, 8GB hafızaya sahip bir telefon kullanmak ister misiniz? Sistem dosyalarının kullanacağı alanı da hesaplarsak, kullanıcılara daha az bir yer kalacaktır...
Bu arada, Çin'den gelen yeni bir bilgiye göre iPhone 5c, bu ülkede pek popüler değil. Kullanıcılar, iPhone 5 ve 5s'e gösterdikleri ilgiyi 5c için göstermiyor. Bu da Apple için kötü bir durum.