Tüm dünyada 400'ün üstünde mağazaya sahibi Apple, her büyük açılışta yüzlerce kişi kuyruğa giriyor. Her yeni açılışta Apple yetkilileri o günün anısına bir sürpriz hazırlıyor. İstanbul açılışındaki sürpriz merak konusu oldu.

Apple, her yeni mağaza açılışında uzun kuyruklar oluşan yüzlerce hayranına o günün anısına sürpriz hediyeler hazırlıyor. Berlin'deki ilk Apple Store açılışına özel yaptırılan tişörtler mağazaya giren ilk 4 bin kişiye dağıtılmıştı. Şimdi Apple fanatikleri Türkiye'deki sürprizin ne olacağını tartışıyor. Boğaz Köprüsü'nün renklerinden ilham alan Zorlu Center'daki Apple Store 5 Nisan Cumartesi saat 10'da kapılarını açacak. Apple'ın tepe yöneticileri genelde mağaza açılışına katılmıyor. Bugüne kadar sadece New York 5'inci cadde'de bulunan Apple Store açılışına Steve Jobs katılmıştı. Central Park'ın güney köşesinde yer alan mağaza şirketin kurucusu için özel önem taşıyordu.

Kullanıcıların iyi bir deneyim yaşaması için tasarlanan Apple Store'da tüm ürünler rahatlıkla kullanılabiliyor. Cam, ahşap ve ışığın uyum içinde kullanıldığı mağazada onlarca farklı uzman kurulum ve servis konusunda destek oluyor.