Apple her yıl düzenlemiş olduğu Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda yeni ürünlerinden çok yazılımsal yeniliklerini ön plana çıkarıyordu. Geçtiğimiz yıl düzenlenen WWDC 13 etkinliğinde de MacBookAir, Mac Pro ve AirPort Time Capsule ürünlerinin yanında iOS 7, OS X Mavericks ve iTunes Radio tanıtılmıştı.
Yeni nesil iPod beklentisi yüksek
Apple bugün merakla beklenen 2014 yılında düzenleyeceği WWDCetkinliğinin tarihini açıkladı. WWDC 14 etkinliği, 2 Haziran 2014 tarihinde San Francisco'da düzenlenecek. Bu etkinlikte iOS 8'in ve yeni nesil iPodcihazların tanıtılması bekleniyor. Uzun bir süredir yeni iPod cihaz tanıtmayan Apple'ın, bu etkinlikte iPod Classic'in yeni modelini tanıtıp tanıtmayacağı herkes tarafından merak ediliyor.
İsim:  apple_wwdc_4_un_tarihini_acikladi_h1832.jpg
Görüntüleme: 72
Büyüklük:  90.1 KB (Kilobyte)
iOS 8 için henüz erken

iOS 8 konusunda ise henüz kesin bir bilgi bulunmuyor. Daha iOS 7'nin yeni tanıtıldığı göz önünde bulundurulursa iOS 8 beklentileri için henüz erken olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Apple, iOS 7'nin gelişmiş özellikler ve yenilikler sunan yeni sürümünü tanıtabilir. MacBook Air cephesinde iseApple'ın Retina ekranlı bir MacBook Air ile karşımıza çıkacağını düşünüyoruz.
iWatch tanıtılabilir
Bize göre en büyük sürpriz olacak nokta ise Apple'ın WWDC 14'te akıllı saatini tanıtma ihtimali. Apple'ın rakiplerinin giyilebilir teknolojiye önem vermesi ve bunları sağlık uygulamaları ile entegre etmesi, firmanın iWatchisimli akıllı saati tanıtma ihtimalini arttırıyor. Bakalım Apple WWDC 14 etkinliğinde bizleri neler bekleyecek.