Mobil işletim sistemindeki küçük çaplı sorunları düzeltmek için iOS 7.1.1 güncellemesini yayımlayan Apple, bu güncelleme ile gizli bir yenilik sunuyor.

Apple, mobil işletim sisteminde yaşanan sistem sorunlarını ve güvenlik açıklarını kapatmak için dün gece iOS 7.1.1 güncellemesini yayımlanmıştı. Ancak güncelleme içeriğinde sadece sorunların ve güvenlik açıklarının giderildiği yazıyordu. iOS 7.1.1 güncellemesi daha detaylı incelendiğinde Apple'ın yeni bir özellik eklediği ortaya çıktı.

App Store'da gizli yenilik
iOS 7.1.1 ile App Store'da yer alan uygulamalarda yaşanan bu yenilik kullanıcılara uygulama içi satın alma seçeneklerini vurgulamak için tasarlanmış. App Store'un En İyiler bölümünde bulunan uygulama içi satın alma seçeneklerine sahip olan uygulamaların fiyatlarının altında artık "Uygulama İçi Satın Alımlar" ibaresi yer alıyor.Uygulama içi satın alma seçeneklerine dikkat
Uygulama içi satın alma seçenekleri yüzünden başı geçtiğimiz yıl ağrıyan Apple, kullanıcılara bu seçenek hakkında uyarılarda bulunmuş ve App Store'u da uyarılar ile donatmıştı. Apple'ın, iOS 7.1.1 ile bu seçeneği artık daha belirgin hale getirerek kendini sağlama almaya çalıştığını düşünüyoruz.