Apple'ın 2014 yılı sonlarında duyuracağı söylenen 5.5 inç ekranlı iPhone hakkında yeni iddialar var. Tayvan merkezli bir habere göre, phablet sınıfı iPhone 2015 yılına kalacak.

Son dönemde teknoloji gündeminden düşmeyen 5.5 inç iPhone hakkında yeni bilgiler var. Daha önceki iddialarda bu yılın sonlarına doğru tanıtılacağı söylenen model, yeni haberlere göre 2015'e kalacak. Tayvanlı Industrial and Commercial Times gazetesinin iddiasına göre, yeni modelde pil sorunu yüzünden gecikme yaşanacak.İnce tasarıma uygun pil sorunu

İnceliğinden dolayı iPhone Air olarak adlandırılabileceği söylenen 5.5 inç iPhone'da ortaya çıkan sorunun, ince tasarıma uygun ve istenilen kalitede pil bulunamaması olduğu belirtiliyor. iPhone'un incelen tasarımına uygun pilin 2mm ya da daha ince olması isteniyor. Apple'ın bu konudaki çalışmalarının sürdüğü de öne sürülen iddialar arasında.

Maliyetler artacak iddiaları
Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız buradaki haberimizde, 5.5 inç iPhone'nun maliyetinin önceki modellere göre 100 dolar yüksek olduğu yönündeki iddiaları sizlere aktarmıştık. Bakalım Apple'ın çok konuşulan büyük ekranlı iPhone'u hakkında önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler yaşanacak?