Her ne kadar Cupertino şirketi mart ayıyla birlikte sonlanan ikinci çeyreğinde yeni bir ürün çıkarmamış olsa da, bir önceki çeyreğe göre iyi bir performans ortaya koydu, hatta kendi beklentisi olan 42-44 milyar dolar aralığının da üstüne çıktı. Şirket 2013′ün ikinci çeyreğinde 43.6 milyar dolar gelir açıklamıştı.

Kazanç rakamlarını bir kenara bırakırsak, Apple 43.7 milyon iPhone, 16.3 milyon iPad, 4.1 milyon Mac satışı gerçekleştirdi. Analistler Apple’ın ortalama 38 milyon iPhone, 19.3 milyon iPad ve 4 milyon Mac satışı yapacağını tahmin ediyordu. Geçen yılın aynı çeyreğinde 37.4 milyon iPhone, 19.5 milyon iPad ve 4 milyona yakın Macsatışı yapılmıştı.
-iphones-iphone-5-graphite-gold-iphone-5s-iphone-5cjpg
Apple CEO’su Tim Cook yayınlanan basın bülteninde çeyrek sonuçlarıyla gurur duyduklarını, özellikle de iPhone satışlarından ve rekor seviyede gelir getiren servislerden memnun olduklarını kaydetti. Sadece Apple’ın piyasaya getirebileceği daha fazla ürün ve servisleri tanıtmak için sabırsızlandıklarını da sözlerine ekledi.

Haziranda bitecek içinde bulunduğumuz mali çeyrekle ilgili olarak da Apple 36 ila 38 milyar dolar gelir beklediğini açıkladı. 2014′ün üçüncü çeyreğinde WWDC’de duyurulması beklenen yenilenmiş ürünlerin dışında herhangi bir yeni ürünün çıkarılması beklenmiyor, büyük ihtimalle bu yüzden tahmin düşük tutuluyordur. Bu arada Apple 2013′ün üçüncü mali çeyreğinde 35.3 milyar dolar gelir elde etmişti.