En son geçtiğimiz yıl Haziran ayında güncellenen Macbook Air için bir süredir güncelleme bekleniyor. Bugüne kadar ortaya atılan iddialar, cihazın tasarım değişikliğini de içeren büyük bir güncelleme alacağı yönündeydi. Analist tahminleri ve tedarikçi sızıntıları 12 inç retina ekranlı Macbook Air'yı işaret etse de bugün ortaya atılan son iddialar oldukça ilginç.
Etiketi sızdı
İsim:  yenimacbookair2014.jpg
Görüntüleme: 21
Büyüklük:  23.9 KB (Kilobyte)

9to5mac istesinin haberine göre, retina ekranlı Macbook Air şimdilik söz konusu değil. Mevcut model sadece küçük bir revizyondan geçecek. ABD'deki Apple mağazalarına sevkiyatı başladığı söylenen ürünün kutusunda yer alan ve teknik özelliklerini gösteren etiket internete sızmış durumda. Etiketteki bilgilerde göz çarpan tek değişiklik, işlemcinin 1.4GHz'lik daha güncel bir Haswell işlemci olduğu yönünde.
Bugün bekleniyor
Apple'ın sınırlı güncellemeler için özel bir etkinlik ya da duyuru yapmadığı biliniyor. Güncellenmiş modelleri sessiz sedasız mağazaya ekleyen Apple, sadece ürünlerin yanına "yeni" ibaresi koymakla yetiniyor. Güncellenmiş Macbook Air modellerinin gün içinde mağadaki yerini alacağı söyleniyor.