iPad kullanıcılarının uzun yıllardır beklediği iPad için Office uygulaması geçtiğimiz ay sonuda yayınlanmıştı. Kullanıcıların büyük ilgisini toplayan ve kısa sürede App Store'da üst sıralara tırmanan uygulamanın eksikleri de hızla kapatılıyor. Neowin sitesinin haberine göre, ilk sürümde yer almayan yazdırma desteği ilk güncelleme ile uygulamaya geldi.
Kısa sürede güncelleme
Microsoft Office resmi blogundan yapılan açıklamada, uygulamanın kullanıma sunulmasından sadece 33 gün sonra ilk güncelleme paketinin yayınlandığına dikkat çekildi. Güncellemede çeşitli geliştirmeler ile birlikte Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarında doğrudan AirPrint yazıcılara gönderme özelliğinin eklendiği belirtildi.
Gelişmiş yazdırma desteği
-2014-04-30-081317png
Office uygulamaları için sunulan yazdırma desteğinin tek sayfa ya da sayfa aralığı seçimi, kopya sayısı, tek bir çalışma sayfası ya da çalışma sayfasının tamamı gibi yazdırma seçeneklerine sahip olduğu da Microsoft tarafından verilen bilgiler arasında.

Daha kolay hizalama
Güncelleme ile gelen bir diğer özellik ise PowerPoint'e yönelik oldu. SmartGuides özelliği sayesinde slaytlarda yer alan metin kutuları, şekiller ve resimler artık daha kolay hizalanabiliyor. Bakalım MS ekibi, iPad için Office uygulamasını kısa aralıklarla güncellemeyi sürdürecek mi?