İsim:  oyun.png
Görüntüleme: 36
Büyüklük:  204.5 KB (Kilobyte)

Nokia ve LG'nin amiral gemisi modellerine kablosuz şarj teknolojisine yer vermelerinin ardından Samsung ve Apple'ın da bu seneki modellerinde bu teknolojiyi kullanması bekleniyor.


Geçtiğimiz yıl LG, HTC ve Nokia tanıttıkları modellerinde kablosuz şarj teknolojierine yer vermişlerdi. Biz de sizler için bu özelliği Nokia'nın Lumia 920 modeli üzerinden incelemiştik.

Nokia Lumia 920 Kablosuz Şarj Oluyor

DigiTimes'ın yaptığı habere göre Nokia, LG ve HTC'nin ardından Samsung ve Apple'da bu yıl içinde tanıtacakları amiral gemisi ürünlerine kablosuz şarj teknolojisini yerleştireccek.
İsim:  oyun.png
Görüntüleme: 35
Büyüklük:  169.7 KB (Kilobyte)

Samsung'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S4'de Wireless Power Consortium'un Qi kablosuz şarj teknolojisini kullanacağını iddia eden DigiTimes, Galaxy S4'ün fabrika çıkışlı olarak bu özelliğe uyumlu olmayabileceğini ve kullanıcıların telefonlarını kablosuz olarak şarj edebilmeleri için bu özelliğe uyumlu arka kapak almaları gerekeceğini belirtiyor.

Apple'ın ise Samsung'un aksine yeni modelinde dahili olarak kablosuz şarj teknolojisine yer vereceğini iddia eden DigiTimes, yine de yeni nesil iPhone'un bu teknolojiye sahip olacağı konusunda kesin bir şey söyleyemiyor ve yeni nesil iPhone'un akseuara ihtiyaç duyabileceğini belirtiyor.

Ayrıca DigiTimes Samsung'un da diğer WPC üyesi firmalar olan Nokia, HTC, LG, Motorola ve Sony gibi Qi teknolojisini kullanması bu teknolojiyi bir standart haline getireceğini iddia ediyor. Ancak Samsung böyle bir hamle yapsa bile Apple'ın ne yapacağı hala belirsizliğini koruyor.
not:alıntıdır.