İngiltere menşeili bir teknoloji şirketi tarafından yapılan araştırma, küresel teknoloji şirketlerinin çok kısa süreler içinde elde ettikleri kârlılığı gözler önüne serdi.

Teknoloji günümüzün en önemli kavramı. İlk insanın mağara duvarlarına kömürden kalemlerle aklından geçenlerin resmini çizerek sağladığı o ilk iletişim aktarımında teknoloji siyah, kömürden kalemdi. Günümüzde ise iletişimin evrimi insanoğlunu parlak ekranlara dokunarak dilediği hemen her şeye ulaşabileceği bir forma sürükledi.
Teknoloji, hayatı kolaylaştıran her şey, örneğin bir asansör sistemi ya da üzerinde çalışabileceğiniz ahşap masanın tasarlanması için gelişen süreç ve sonucu gibi örneklerle dolup taşan uçsuz bucaksız bir evren; elbette bizlerin ele aldığı konu ise teknolojinin daha çok elektrik enerjisi ya da petrol, çipler ve kablolarla alakalı bölümü.
İşte bu bölümün en bilinenleri arasında yer alan dört şirketin; Apple, Samsung, Google ve Microsoft'un gelirlerine dair bir araştırma yayınlandı.Apple birinci
İngiltere menşeili teknoloji şirketi WordPay Zinc tarafından yapılan araştırma, küresel teknoloji şirketlerinin çok kısa süreler içinde elde ettikleri kârlılığı gözler önüne seriyor. Araştırma sonuçlarına göre sadece bir dakika içinde Apple 70 bin, Samsung 54 bin, Microsoft 41 bin ve Google 23 bin dolar kâr elde ediyor.

İşte 1 dakikada elde ettikleri kârlılık:
Apple: 70,818 $
Samsung: 54,640 $
Microsoft: 41,804 $
Google: 23,354 $