Aylardır beklenen iPhone 6 ne zaman çıkıyor?

Apple'ın bugün düzenlediği WWDC 2014 etkinliğinde beklendiği üzere Apple'ın yazılımsal duyuruları yapıldı. Ancak bazı kişiler bu etkinlikte iPhone 6'nın da duyurulabileceğini düşünüyordu. Bu durum gerçekleşmedi ve etkinlikte en büyük bomba olarak iOS 8 duyuruldu. Bu etkinlikle beraber de iPhone 6'nın ve iOS 8'in Eylül'den önce gelmeyeceği kesinleşmiş oldu.

Bunun sebebi olarak ise iOS 8 gösteriliyor. Bugün tanıtılan iOS 8'in Beta'sı bugün geliştiricilere sunuluyor. iOS 8'in hatalarının düzeltilmesi için daha birkaç tane daha Beta yayınlanacak. Ve iOS 8'in kullanıcılara yayınlanması nereden bakılsa 2,3 ayı bulacak.

Phonearena'nın haberine göre Apple, iOS 8'i son kullanıcıya yayınlamadan iPhone 6'yı çıkarmayacak. Yani hem iPhone 6 hem de iOS 8 aynı gün içerisinde ve Eylül ayında düzenlenecek yeni bir etkinlikle yayınlanacak.

Yapılan tahminlere göre iPhone 6'nın tanıtım etkinliği ise Eylül ayının sonlarına doğru olacak. iPhone 4s'in 14 Ekim, 2011'de, iPhone 5'in 21 Ekim, 2012'de ve iPhone 5s'in de 20 Ekim, 2013'te tanıtıldığını hatırlatalım.