Apple geçtiğimiz gece düzenlenen WWDC 14 etkinliğinde iOS 8, OS X Yosemite ve Swift programlama dilini lanse etmişti. Bu etkinlikten sonra her yıl olduğu gibi tasarım ödülüne laik olan App Store’daki uygulamalar açıklandı.

Oyunlar ödülleri topladı
Altın, gümüş ve bronz madalya ile derecelendirilen tasarım ödülünü birbirinden güzel uygulamalar kazandı. Bu yılın altın ödüllerini oyunlar topladı. DEVICE 6, Threes ve Monument Valley oyunları altın madalya alarak en iyi tasarıma sahip olan oyunlar arasında yer aldı.
Gümüş madalya oynanışı ve yapısı ile dikkat çeken Blek oyunu, Bronz madalyayı ise eşsiz grafikleri ve eğlenceli yapısı ile Leo's Fortune oyunu kazandı. Uygulama bölümünde ise Storehouse, Sky Guide, Yahoo News Digest, PanoPerfect ve Teachley: Addimal Adventure uygulamaları en iyi tasarım ödülüne layık görüldü.Mac için geliştirilen uygulamalarda ise Day One ve Cinemagraph Pro bu ödülü toplayan uygulamalar oldu. Bakalım önümüzdeki yıla kadar tasarımı ile dikkat çeken yeni uygulama ve oyunları App Store’da görecek miyiz?