2014 yılındaki Apple iPhone 6 modelleri için ekranda işler değişecek mi? Elde edilen çok sayıda bulguya göre evet! İki farklı boyuta ve çok daha büyük ekrana hazır olun!

Apple’ın Eylül ayındaki lansmanında tanıtımını gerçekleştireceği akıllı telefon model/ya da modellerinde ekran boyut/ya da boyutlarının ne olacağı her yıl olduğu gibi bu yılda gündemden düşmüyor. Yalnız biraz önce okuduğunuz cümlede fark edeceğiniz üzere yoğunlaşılan olasılıklardan bir diğeri de birden fazla akıllı telefon modelinin tanıtılacağı yönündeki beklenti ile ilgili.
Apple’ın 2012 yılında iPhone 5 öncesi dönemde de üzerinde konuşulan bir konu olarak ekran boyutunda tüketicinin ‘daha büyük ekran’ beklentisine yanıt vermesi isteniyordu ve Apple, ekranı biraz daha uzatarak yanıtını ‘işi de biraz uzatma’ yönünde verdi.

İsim:  iphone-6-air-4-7-thailand-release-2014-case-leak-maxim-rush-vs-5s1401990703.jpg
Görüntüleme: 193
Büyüklük:  85.4 KB (Kilobyte)

İki model birden

Peki 2014 yılındaki Apple iPhone 6 modeli (ya da iPhone 6’nın bir başka modeli daha) söz konusu edildiğinde ekranda işler değişecek mi? Elde edilen çok sayıda rapora göre evet! iPhone 6’lar iki farklı ekranla gelecek ve bu ekran boyutları 4,7 inç ve 5,5 inç boyutlarına sahip olacak.

İşte bunun son göstergesi de teknoloji dünyasının önde gelen yayınlarında yer bulan bir kaynağa ait. Tayland’daki CookieCoffee.com alan adına sahip Blog, iPhone’un 4,7 ve 5,5 inç ekranlı iki modeline ait olduğu belirtilen iki farklı iPhone kılıfının görüntülerini paylaştı.

İsim:  iphone-6-air-6s-6c-case-mock-up-review-thailand-starbucks-reusable-release1401990758.jpg
Görüntüleme: 267
Büyüklük:  66.3 KB (Kilobyte)

Bir kez daha 5,5 inç!


lgili görüntüler, ekran boyutlarının 4 inç seviyesinin aşılıp 5,5 inç seviyesine kadar büyüyeceğini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Elbette bu da diğer rapor, sızıntı görsel ve açıklamada olduğu bir ihtimalden öte bir kaynak değil, ancak bu denli fazla verinin ortaya çıkmış olması ve hemen hemen tümünün de iPhone’un iki farklı ekran boyutuyla gelmesini ve ekranlarında adeta söz birliği edilmişcesine 4,7 ve 5,5 inç olması Eylül ayına daha gelmeden olasılıkları kuvvetli hale getirmeyi başarıyor.
Bakalım Apple, Eylül ayındaki lansmanında teknoloji dünyasının karşısına gerçekten iki farklı ekran boyutuyla ve daha da önemlisi oldukça büyük bir ekran seviyesiyle çıkacak mı? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.


kaynak:SDN