Japonya'nın Omotesando şehrinde 13 Haziran Cuma günü açılacak Apple Store, cam mimarisi ile göz dolduracak. Üç tarafı camla çevrili Apple Store'un üstü ise alüminyumdan.

Apple, dünya genelindeki perakende mağazalarında 'cam mimari' özeliği ile tüketicilerin karşısına çıkmaya devam ediyor. Japonya'nın Omotesando şehrinde 13 Haziran Cuma günü açılacak en son Apple Store da cam mimarisi ile göz dolduracak. Üç tarafı camla çevrili Apple Store'un üstü ise alüminyumdan.
Cam mimari, Apple'ın kuşkusuz dünya üzerindeki en şaşalı mağazalarının başında gelen Apple Store California'dan esintiler taşıyor. Dikdörtgenler prizması şeklindeki Japonya'daki son Apple mağazasında bu türdeki mağazaların belki de en çarpıcı noktaları arasındaki Apple logosunun aydınltılmış hali de ortaya çıktı.

Bugün görüntülenen Apple Store Omotesando'da son hazırlıkların devam ettiği, çalışanların temizlik işleri ile uğraştığı dikkatlerden kaçmadı. Mac, iPhone, iPad ve aksesuarlarının da mağazdaki yerlerini aldığı gözlendi. Yine Genius Bar da yansıyan görüntüler arasındaydı.
Zorlu Center mağazasına benziyor
Apple Store Zorlu Center'daki yapıya oldukça benzer özellikler sergilediği açıkca gözlenen Apple Store Omotesando, bundan sonraki tüm Apple Store mağazaları acaba cam mimarili mi olacak sorusunu akıllara getirdi.
Apple'ın Japonya'da hizmet verecek Omotesando mağazası, önümüzdeki Cuma, yerel saatle 10:00'da kapılarını ilk müşterilerine aralayacak. Mağazanın kapanış saati de 21:00 olarak açıklandı. Bizlerde Japonya'da açılacak bu mağaza için hayırlı olsun diyoruz.