Geliştiricilere sunulan Xcode uygulamasında yeni sensörlere ait kodlar ortaya çıktı. iPhone 6'da yükseklik, sıcaklık ve hava ölçüm sensörleri olabilir.


Apple’ın iPhone 5s’te kullandığı M7 hareket işlemcisi ile sağlık uygulamalarını ön plana çıkarmaya başladığına tanık olmuştuk. Firma iOS 8 ile sağlık uygulamaları bir üst seviyeye taşıyarak birçok özelliğin bulunduğu Health uygulamasını kullanıcılarına sunmuştu.


iPhone 6'da yeni sensörler bulunabilir


iOS 8’in Beta sürümlerinin yayımlanmasından sonra geliştiricilere sunulan Xcode uygulamasında yeni sağlık sensörlerine ait kodlar ortaya çıktı. Bu kodların mevcut iPhone ve iPad cihazlarda kullanılmadığı yeni bir donanım ile kullanılabileceği dile getiriliyor. Xcode’da ortaya çıkan kodlara göre iPhone 6’da yükseklik, sıcaklık ve hava ölçümü gibi sensörler bulunabilir.

İsim:  basliksiz-11403170458.jpg
Görüntüleme: 52
Büyüklük:  56.2 KB (Kilobyte)

Apple’ın sözde akıllı saati iWatch ile uyum içerisinde çalışması beklenen sağlık kitinin gelişmiş özelliklere sahip M8 hareket işlemcisi ile gelmesi bekleniyor. Bakalım Apple rakiplerinin gerisinde kalmamak için sağlık alanında ne gibi yenilikler ile karşımıza çıkacak?

kaynak:SDN