Apple'ın iPhone 5s'te kullanmış olduğu parmak izi okuyucusu Touch ID'nin, iPhone 6 ve iPad Air 2 ve iPad mini 3'te de kullanılacağına dair yeni görseller sızdı.

Apple'ın iPhone 5s'te sunmuş olduğu Touch ID adındaki parmak izi okuyucusu sunmuş olduğu seçenekler ile birçok kullanıcının beğenisini kazanmıştı. Tuş kilidi açarken ve App Store'dan uygulama indirirken şifre yerine kullanılan Touch ID, iOS 8 ile gücüne güç katacağını kanıtlamıştı.

Touch ID yeni nesil iCihazlarda da kullanılacak
iOS 8 ile kullanım alanı iyice genişleyen Touch ID'nin yeni nesil iCihazlara da gelme ihtimali bugün sızdırılan fotoğraflarla bir kez daha gündeme geldi. Sızdırılan görsellerde Touch ID'nin 4.7 inç boyutundaki iPhone 6, iPad Air 2 ve iPad mini 3'te kullanılacağı çok net bir şekilde belli oluyor.Aslında Apple'ın bu hamlesi bizim açımızdan sürpriz olmayacak. Asıl sürpriz Touch ID'nin iPad Air'de kullanılmaması olmuştu. Bakalım önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan etkinlikte gün yüzüne çıkacak yeni nesil Apple cihazlarında Touch ID'nin yanında farklı devrimsel yenilikler olacak mı?