Android 4.1 güncellemesi ile Android cihazlarda yerini alan gelişmiş asistanı Google Now'ın iOS sürümü için hazırlanan tanıtım videosu bir anlığına YouTube'da göründü.

Geçtiğimiz yıl yaz aylarında tanıtılan Google Now, Android 4.1 güncellemesi ile birlikte Android cihazlarda yerini almıştı ancak bu hizmetin iOS cihazlarda ne zaman yer alacağı ya da yer alıp almayacağı belirsizliğini koruyordu. Apple'ın Google uygulamaları (Maps, YouTube) ile bir bir yolunu ayırması dolayısıyla, Google Now hizmetinin de iOS'da yer almayacağını iddia edenler Apple'ın Google Now'ı Siri'ye rakip olarak gördüğünü belirtiyordu.
Peki Google Now Neler Yapabiliyor?
Google Now, takviminizdeki etkinliğin konumunu ve sizin mevcut konumunu göz önünde bulundurup aradaki mesafeyi hesaplıyor ve sizi yola çıkmanız konusunda bilgilendiriyor, toplu taşıma araçları hakkında zaman bilgisi verebiliyor, hava durumunu bildiriyor, uçak sefelerini takip etmenize olanak sağlıyor, spor etkinliklerini takip etmenize yardımcı oluyor ve birçok özelliğe sahip.Google Now Siri'ye Rakip Mi?
Aslında bu sorunun cevabı hem "Evet" hem "Hayır". "Evet" çünkü Google Now'ın Siri ile benzer yönleri mevcut, "Hayır" çünkü Google Now'ın Siri'den birçok farklı yönü de mevcut. Bu yüzden Google Now hizmetini tam olarak Siri'nin rakibi olarak göremeyiz.

Google Now iOS Uygulaması Ne Zaman Çıkacak ?
Bu sorunun hala net bir cevabı yok ancak, iOS için Google Now uygulamasına ait tanıtım videosu dün bir süreliğine YouTube'da görüldü. Yayınlanan video kısa bir süre sonra YouTube üzerinden kaldırıldı ancak Engadget sitesi videoyu indirmeyi başardı. Orjinal Google Now tanıtımın videosuyla aynı seslendirme sanatçısına sahip olan iOS için Goole Now tanıtım videosuna bakacak olursak Google Now uygulamasını çok yakında App Store'da görebiliriz.Alıntıdır..