Çinli teknoloji üreticisi Huawei’nin yeni nesil telefonlarında kullanacağı Emotion 3.0 arayüzü sızdırıldı. Arayüz iOS 7 ile benzerliği ile dikkat çekiyor.

Çinli üretici Huawei'nin akıllı telefon ve tabletlerinde kullandığı arayüzü Emotion UI'ın bir sonraki sürümü olacağı düşünülen Emotion 3.0 Weibo'da sızdırıldı. Yakında tanıtılacak Huawei cihazlarında yer alacağı düşünülen Emotion 3.0, Apple'ın iOS 7 arayüzüne benzerliği ile dikkat çekiyor.
Emotion arayüzünün önceki sürümüne oranla çok daha renkli olan Emotion 3.0, ayarlar, bildirim çubuğu ya da telefon ekranında da beyaz tonlarını kullanıcısına sunuyor. İçerisinde Android L izlerini de taşıyan Emotion 3.0'ın sanal tuşları Android L'de olduğu gibi basitleştirilmiş durumda.Apple dava açabilir
Teknoloji dünyasında patent savaşları bir kaç sene önceye oranla durulmuş olsa da, Huawei'nin sızdırılan arayüzü tanıtması ile yeniden alevlenebilir. iOS 7 tasarımına fazlaca benzeyen Emotion 3.0 arayüzü, Apple'ın Çinli üretici Huawei'ye dava açmasına sebep olabilir.