Apple’ın yeni nesil tableti olacağı düşünülen daha ince ve daha yüksek performanslı iPad Air 2’nin yeni görüntüleri ortaya çıktı. Sızan fotoğraflara birlikte göz atıyoruz.


Apple’ın önümüzdeki aylarda, çok büyük ihtimalle iPhone 6 tanıtımından sonra karşımıza çıkartacağı yeni nesil tableti iPad Air 2’nin yeni görüntüleri sızdırıldı. Tabletin arka kasasına ait olan görüntülerde, bir süredir kulislerde konuşulan ışıklı elma logosuna ait izler de bulunuyor.

İsim:  air2.jpg
Görüntüleme: 290
Büyüklük:  17.3 KB (Kilobyte)

Işıklı elma, Apple’ın dizüstü bilgisayarlarında yıllardır kullanılmakta ancak iPhone ya da iPad gibi kompakt olması için tasarlanmış cihazlarda yer verilmesi biraz saçma olabilir. Bunun sebebi ise Maclerde kullanılan logonun, ışığı ekranın kendisinden alıyor olması. Bu durumun iPad ya da iPhone’da gerçekleşmesi için Apple’ın koca bir bölümü donanımsal parçalardan ayırması, kısaca boş bırakması gerekli ve bunu yapmak söylendiği kadar kolay değil.

İkinci alternatif ise dev şirketin ışıklı elma için bataryaya fazladan güç bindirerek, cihaza bir ışık kaynağı daha eklemesi. Bu seçenekte kullanıcıları pek mutlu edecek gibi gözükmüyor.

İsim:  speaker.jpg
Görüntüleme: 278
Büyüklük:  11.5 KB (Kilobyte)

Hoparlörlerde değişiklik

Sızıntıya göre Apple’ın iPad Air’da kullandığı çift sıra hoparlör ve mikrofon delikleri, yerini tek sıra deliklere bırakmış durumda. Bu durum bir sonraki iPad’de mikrofonun farklı bir yere taşınabileceğine işaret ediyor.