İsim:  sam-sung-apple-calisani-1.jpg
Görüntüleme: 46
Büyüklük:  35.4 KB (Kilobyte)

ABD’de Sam Sung adlı eski bir Apple çalışanı, kartvizit ve mavi renkli t-shirt’ünü açık artırmayla satıyor. Teknoloji dünyasında ironi ne tuhaf şey!

Üç yıl bir şirkette çalıştıktan sonra kartvizitinizi satmayı denediniz mi? Çok gereksiz bir uğraş olacaktır, ancak Sam Sung gibi bir isminiz varsa işler emin olun değişir.

Hatta adınız Sam Sung ise ve üstelik Apple çalışanıysanız ortada son derece tuhaf bir de ironi var demektir. Teknoloji dünyasının sıkı rakipleri Apple ve Samsung ilginç bir şekilde tek noktada buluşmuş demektir bu. Eğlenceli bir gündem maddesi olarak işte ABD’de tam da bu ironi dolu örneğin gerçek oluşuna tanıklık ediliyor.

Üç yıl çalıştı
Üç yıl süresince Apple’da çalışan Sam Sung adlı kişi, bu özelliği fırsata çevirmek istedi ve kordonlu eski Apple kartvizitini ve mavi renkli Apple üniformasını yani t-shirt’ünü açık artırmayla satışa çıkardı.

İsim:  sam-sung-apple-calisani-2.jpg
Görüntüleme: 49
Büyüklük:  24.6 KB (Kilobyte)

1500 dolar sınırı bile aşılabilir
Açık artırmanın tamamlanmasına 7 Ağustos itibarıyla 8 gün kalırken Sam Sung, 200 Amerikan Doları sınırını aştı bile. Bu zekice hamlenin sonucunda ilginç isimli eski Apple çalışanının kartvizit ve t-shirt’ünü 1500 Amerikan Doları gibi bir rakamla satması bekleniyor.