Apple pil konusundaki çalışmalarına devam ediyor.


Pil ömrü, Apple Watch duyurusunu çevreleyen sorulardan biri oldu. Etkinliği izleyen birçok basın mensubu, saat tanıtılırken "Pili nedir?" diye sürekli fısıldanmıştı. Re/code'ta yazanlara göre kaynaklar Apple'ın pil konusunda mutlu olmadığını belirtiyor. Apple Watch şu anda 1 gün kullanım süresine sahip. Şirket akıllı saat 2015'te çıkana kadar saati geliştirecek. Bir takım modifikasyonlar söz konusu. Apple sözcüsü Nat Kerris pil ömrü konusunda herhangi bir tahminde bulunmayı reddetti. Beklenti ise kullanıcıların günde 1 kere Apple Watch'u şarj etmesi üstüne.

Saatle ilgili bir çok önbakış videosu var. Birçok gazeteci etkinlikten sonra saati ve iPhone'ları standlarda denedi. Sonuç genel olarak olumlu, ama bazı ayrıntılar aslında burada ortaya çıktı. Mesela Yahoo'dan David Pogue'un raporuna bakarsak, evet saat suya dayanıklı. Bu dayanıklık az yağmur altında yeterli, ama su dolu küvete atıldığında yeterli olmayabilir.

Dahili mikrofon ve hoparlör telefon görüşmeleri yapmaya izin veriyor. Görünüşe göre saate uygulamalar iPhone vasıtasıyla yükleniyor, saatin kendisiyle değil. "Ping my Phone" özelliği ise iPhone'nu bulmaya yarıyor. Bu özelliklerin hiç biri akıllı saat piyasasında yeni değil. Android Wear'lı saatlerde var. Ancak Apple 2015'e kadar Apple Watch'ta bazı şeyleri biraz daha değiştirebilir.