Apple'ın yeni nesil akıllı iCihaz'larına bir özellik daha geliyor! Iphone 6'larla Wi-Fi üzerinden telefon görüşmeleri de yapılabilecek!

Blackberry'nin kendi cihazları arasında mesajlaşma sistemi BBM'in ardından şimdi de Iphone 6'larda Wi-Fi üzerinden telefon görüşmeleri yapmayı mümkün kılacak yenilik gündemde. Operatör şirketlerinin binlerce SMS ve dakikayı cüzi fiyatlarla kullanıcılarına sunduğu son yıllarda, bir darbe de Apple'dan geliyor.

Facebook, Whatsapp, Viber v.b. sosyal mesajlaşma ve konuşma uygulamalarının sağladığı iletişim kolaylığı şimdi de Apple'a geliyor. Geçtiğimiz günlerde New York'da konuşma yapan AT&T CEO'su ve başkanı Ralph de la Vega, önümüzdeki yıldan itibaren kullanıcılarına Wi-Fi Calling yani Wi-Fi ile telefon görüşmeleri hizmeti sunacağını paylaşmıştı. Şuan bu servis için de çalışmalar hızla sürerken, ilk yararlanacak cihazlar ise Apple'ın Iphone 6 ve 6 Plus modelleri olacak.

Sprint tarafından geliştirilen hizmetin birkaç Android'li akıllı telefona da geleceği bilinirken, ülkemiz operatör şirketlerinin bu duruma tavrı ne olacak büyük bir merak konusu.