Yeni telefonların performans puanları nasıl?

Apple'ın yeni telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, bugün itibarıyla birçok ülkede satışa sunuluyor. Ön siparişlerde büyük ilgi gören ve satışa çıkacakları ilk haftasonu toplamında 16 milyon satılması beklenen (ikisinin toplamı) bu cihazları, yalnızca iOS kullanıcıları değil, Android kullanıcıları da merak ediyor. Öyle ki duyuruldukları andan bugüne kadar gerek ciddi gerekse de mizahi soslu birçok haber ve sosyal medya paylaşımı yapıldı. Samsung, HTC ve Asus gibi firmalardan Apple'a göndermeler bile yapılmıştı. Bazılarını biz de sizlere haber olarak sunmuştuk.

Yeni iPhone'larda en çok merak edilen konulardan bir tanesini, "performans" başlığı oluşturuyor. Tabii ki benchmark testleri başlı başına ciddi bir kriter olarak görülmemeli ve tabii ki iOS işletim sistemi kullanan başka yeni telefonlar olmadığı için de iPhone'ları anca birbirleriyle ve eski iPhone'larla karşılaştırabiliyoruz.

Aşağıda gördüğünüz rakamlar, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'a ait. Telefonların CPU ve RAM'leri birçok testten geçirildikten sonra elde edilen puanlar aynen şöyle:Gerek tek çekirdek, gerekse de çift çekirdek performansında iPhone 6'nın iPhone 6 Plus'tan biraz daha performanslı olduğu görünüyor. Öte yandan, yapılan ilk incelemelerde yeni iPhone'ların performanslarının başarılı olduğu da bildiriliyor.

Siz, iPhone 6 ya da iPhone 6 Plus almayı düşünüyor musunuz?