İsim:  iphone6-cin-mafyasi.jpg
Görüntüleme: 363
Büyüklük:  79.3 KB (Kilobyte)

Apple'ın yeni nesil cihazı iPhone 6, ABD satışlarında beklenmedik manzaralara sahne oluyor. Çin mafyası tarafından tutulan yaşlı Çinliler kara borsa için günlerce sırada bekliyor.

Apple iPhone 5s, ABD genelinde satışa çıktığında ilk gün satışlarını kameraya alarak kısa bir belgesel hazırlayan ve videosu Apple tarafından YouTube'dan zorla kaldırılan Casey Neistat geri döndü. Bu kez yeni kısa belgeselinin konusu ise tahmin edebileceğiniz gibi iPhone 6 hakkında! Apple'ın sert tavrı sonrasında Nokia tarafından kendisine Nokia Lumia 1020 hediye edilmiş olan isim New York sokaklarında yeni iPhone 6 için günlerce sıra bekleyenleri filme almış. Ancak bu kez durum oldukça farklı zira sırada bekleyenlerin büyük kısmı yaşlı ve hasta Çinlilerden oluşuyor.

İki gün boyunca sıra bekleyen yaşlı Çinli bir kadından tutun da, sokak kenarında uyudukları için tutuklanan diğer Çinlilere kadar çok sayıdaki Asyalı yeni iPhone 6 telefon için olmadık bir çileye katlanıyorlar. Belgesel ise işin aslını ortaya çıkarıyor. Sıralarda bekleyen yaşı geçgin Çinlilerin büyük kısmı bu işi Çin mafyası için yapıyor. Daha önce de benzerlerine rastlanan kara borsa satışları için Çinli mafyalar tarafından tutulan bazı kişiler sırada uzun süre boyunca bekliyor, mutlaka iki adet olmak üzere iPhone'ları alıyor ve ortadan kayboluyor.

Kara borsa Apple'ı da vuruyor
Casey Neistat tüm olan biteni kameraya alıyor ve satın alınan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ların bir noktada toplandığını, daha sonra ise kara borsa usulü New York kenti yaşayanlarına satıldığını belgeliyor. Bu süreçte kötü şöhretli New York polisinden hakaretler işiten ve hatta tutuklanan Çinliler ise mecburi görevlerini tamamlar tamamlamaz ortadan kayboluyor.

Apple'ın bu önemli videoyu da yayından kaldırtıp, kaldırtmayacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.


SDN'den alıntıdır.