Çin’in en önemli akıllı telefon üreticilerinden Meizu’nun MX4 model kodlu telefonu tasarım anlayışıyla iPad mini’yi andırıyor.Çin’de teknolojinin birçok kolunda olduğu akıllı telefon konudunda da üreticilerin yükselişi aralıksız şekilde devam ediyor. Ülkedeki en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri de Meizu. Markanın en son modeli MX4 ise tasarımıyla yeni bir tartışmayı beraberinde getirdi.

Meizu MX4, önyüzüyle adeta küçük bir iPad mini. Akıllı telefondaki birçok detay iPad mini’yi andrırken cihaz, iddialı özellikleri ile birlikte Çin ve Hindistan gibi pazarlarda yoğun ilgi görüyor.5.2 inç ekrana sahip modelde ekranın en/boy oranı 5:3. Bu özelliğin yanı sıra cihaz, 8 çekirdekli MediaTek MT6595 ve Cortex A-17 ile geliyor. 20.7 megapiksel arka/2 megapiksel ön kameraya sahip Meizu MX4’te bir hayli büyük bir flaş da bulunuyor. 3100mah batarya, Android 4.4.4 KitKat diğer öne çıkan detaylar.Benchmark sonuçları

Cihazın Benchmark sonuçlarına bakıldığında 16.764 puanlık skoru, orta/belki bir nebze orta-üst arası seviyelerde performans anlamı taşıyor. Sony Xperia Z3’ün 20.425’lik skoru gözönüne alındığında biraz aşağıda kalıyor denebilir.

SDN'den alıntıdır.