iPhone 6 / 6 Plus ve iOS 8 tanıtımlarında sürekli duyduğumuz yeni Metal API'yı, gücünü göstermeye başladı. Metal API'yı sayesinde EA, Battlefield 4'ü iOS 8'de çalıştırabildi.


İsim:  battlefield-4.jpg
Görüntüleme: 53
Büyüklük:  180.1 KB (Kilobyte)

Dokunmatik ekranlı akıllı cihazlar, son 5 yıldır katlanarak performanslarını artırmayı sürdürüyor. Yazılım tarafında yapılan optimizasyonlarla beraber donanımları daha da verimli kullanmaya başlayan mobil sistemler, yakında konsol kalitesini yakalayacak yapımları karşımıza getirecek.

Her ne kadar mobil cihazlarda oyun oynamak çok kolay olmasa da, üst seviye grafiklere sahip yapımların mobil pazara gelmeye başlaması güzel haberler olarak nitelendiriliyor.

Apple'ın iOS 8 ve yeni ürünlerini tanıtırken değindiği Metal API, neler yapabileceğini göstermeye başladı. Battlefield 4 ile en son Frostbite motorunu kullanan DICE, yeni motorun gücünü ve esnekliğini iOS 8'de görücüye çıkardı.

İsim:  bf4-metal-ios.jpg
Görüntüleme: 48
Büyüklük:  137.6 KB (Kilobyte)

Battlefield 4, iOS'te çalıştırıldı!

Frostbite motorunu mobil platformlarda çalıştırmayı hedefleyen DICE ve EA, iOS 8 ile beraber gelen Metal API'larını kullanarak oyunu port etti.

Tabi görsel anlamda bilgisayar ve konsol sürümlerine göre ciddi kesintilerin olabileceği düşünülen oyunun, ne olursa olsun iOS 8'de çalıştırılması başarı olarak görülüyor.

İsim:  bf4-metal-ios8.jpg
Görüntüleme: 53
Büyüklük:  133.2 KB (Kilobyte)

Daha önce Battlefield'ın mobil sürümünü çıkartan EA, bakalım Battlefield 4'ün mobil sürümünü pazara sunacak mı? Merakla bekliyoruz.