Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından satın alınan Beats by Dre, Solo 2 kulaklıklarının yeni modelini Apple markası ile tanıtmayı planlıyor. Detaylar haberimizde.

İsim:  apple_beats_solo_2_wireless.jpg
Görüntüleme: 55
Büyüklük:  88.3 KB (Kilobyte)

Uzun süren dedikoduların ardından geçtiğimiz Mayıs ayında Apple tarafından 3 Milyar Dolar'a satın alınan Beats by Dre, aradan geçen 5 aylık sürede Solo 2 ve PowerBeats 2 Wireless modellerini satışa sundu. İki ürün de sadece Beats markası altında raflarda yer aldılar ancak o ki bu durum böyle devam etmeyecek.

ABD Federal İletişim Komisyonu, FCC, belgelerinde ortaya çıkana göre Apple, Beats Electronics'i satın aldıktan sonra henüz 24 saat bile geçmeden tanıtılan Solo 2'nin yeni modeli Apple markası altında satılacak.

-screenshot-2014-11-07-15-27-30png

Yayınlanan belgelerde, şu anda satılmakta olan kablolu Solo 2 modelinin sadece Bluetooth bağlantısına sahip kablosuz modeli olarak görünen yeni modelin Bluetooth 4.0 Low Energy teknolojisini kullandığı belirtiliyor.

Yayınlanan belgelerde Apple ürünün yaratıcısı olarak yer almakla kalmayıp, ürünün ambalajında da Apple markasının yer aldığı görülüyor.

-screenshot-2014-11-07-15-33-19png

FCC raporlarında ürünün hangi renkler ile satışa sunulacağı veya fiyatının ne kadar olacağı konusunda net bir bilgi yer almıyor ancak kablosuz diğer Beats ürünlerini düşündüğünüzde ortalam kulaklıkların üstünde bir fiyat çıkacağına kesin gözüyle bakabiliriz.