iPhone 6 ve 6 Plus'ta ekranın kırılma ihtimalinin yükselmesi sonrası Apple, çok önemli bir adım attı. Apple'ın aldığı yeni patent ile, kırılmayan iPhone'lar geliyor.


İsim:  kedi-iphone.jpg
Görüntüleme: 258
Büyüklük:  84.8 KB (Kilobyte)

En büyük, güçlü ve popüler teknoloji markalarından Apple, son olarak Eylül ayında 4.7 inç ve 5.5 inç ekran boyutlarına sahip yeni iPhone 6 ve 6 Plus modellerini duyurmuştu.

Ancak son duyurulan iPhone 6 ve 6 Plus, ekranlarının bombeli olması nedeniyle, önceki iPhone modellerine kıyasla, çok daha kırılgandı.

İsim:  11.png
Görüntüleme: 401
Büyüklük:  210.6 KB (Kilobyte)

Ancak Apple, iPhone 6'da yaşanan bu dayanıklılık sorununu kökünden çözecek bir adım için harekete geçti.

Apple'ın Amerika Patent ofisinden aldığı yeni bir patent, telefonun kırılma ihtimalini, büyük oranda düşürecek gibi görünüyor.

Patente göre, telefon düştüğünde içerisindeki sensörler yardımı ile yere çarpmadan düşme açısını değiştirecek. Bu şekilde telefonun ekranı ya da kırılmaya müsayit diğer bölümleri yerine, arka kapak gibi daha dayanıklı bölümler zarar görecek.

Kedilerin dört ayak üstüne düşmesine benzetilen teknoloji için Apple, uzun zamandır çalışmalarını sürdürüyormuş.

İsim:  2.jpg
Görüntüleme: 375
Büyüklük:  88.5 KB (Kilobyte)

Telefonun düşmesinden ziyade, kasıtlı olarak fırlatıldığında dahi kırılma ihtimalini düşürecek bu teknolojinin, bir sonraki iPhone modelinde kullanılma ihtimali de, bir hayli yüksek.

Yani önümüzdeki yıl tanıtılacağını tahmin ettiğimiz iPhone 6S, düştüğünde kolayca ekranı kırılan bir telefon olmayabilir.