Geçtiğimiz Eylül ayında büyük bir hack olayına maruz kalan iCloud, iki aşamalı güvenlik sistemine geçmişti. İddialara göre iCloud hala yeterli güvenlik seviyesine sahip değil.

İsim:  icloud-guvenlik-apy.jpg
Görüntüleme: 33
Büyüklük:  80.1 KB (Kilobyte)

Geçtiğimiz Eylül ayında gündeme bomba gibi düşen iCloud'un hacklenmesi sonucu bir çok ünlünün özel fotoğraflarının paylaşılması üzerine Apple iki aşamalı güvenlik sistemine geçmişti.

Rus merkezli bir yazılım firmasına göre iCloud hala yeterince güvenli değil. Rus yazılım firması Apple'ın yeni iki aşamalı güvenlik sistemini de kırdıklarını duyurdu. Üstelik şifrelerin kırılmasını sağlayan yazılımı ücretli olarak satışa çıkardı.

Şirket, bu yazılımla tüm belgelere ulaşabileceğiniz gibi WhatsApp konuşmalarını ve iWork dosyalarının da ele geçirebileceğinizi belirtiyor.

Yazılımımızı önlemleri aşabilecek hale getirdik

Şirketin CEO'su yaptığı açıklamada şu sözleri sarf etti: "Apple geçtiğimiz ay güvenliği artırmak için büyük bir güncelleme yayınladı. Biz de yazılımımızı geliştirerek bu önlemleri aşabilecek hale getirdik."

Yazılımlarını sürekli olarak güncellediklerini ifade eden şirket, Apple'ın sunduğu güvenlik yazılımlarını kendileri de desteklemek istiyor. Böylece şirket hacklenmeyen ve tamamen güvenli bir iCloud platformu oluşturmayı hedefliyor.

SDN'den alıntıdır.