Apple'ın OS X Yosemite tanıtımı sırasında gösterdiği Photos uygulamasından haber yok. Yeni işletim sistemi gelmesine rağmen uygulamanın henüz çıkmaması merakları artırıyor.

İsim:  applein-unuttugu-uygulama-photos.jpg
Görüntüleme: 71
Büyüklük:  37.1 KB (Kilobyte)

Geçtiğimiz Haziran ayında Evrensel Geliştiriciler Konferansı'nda OS X 10.10 Yosemite işletim sistemini tanıtan Apple, yeni sürümün yerleşik uygulamaları arasında Photos uygulamasına da yer vermişti. Şirketin OS X ve iOS yazılım mühendisliğinden sorumlu başkan yardımcısı Craig Federighi'nin sunumuyla izlediğimiz uygulama, önceki OS X sürümlerindeki Önizleme uygulamasının yerini alacaktı.

Aperture ve Preview'in birleşimi
Apple'ın profesyonel kullanıma yönelik fotoğraf düzenleme yazılımı Aperture'u da kaldırması Photos üzerindeki beklentileri arttırdı. Uygulamanın ön gösterimleri, Aperture ve Preview uygulamalarının bir birleşiminin OS X Yosemite'de yerleşik hale geleceği beklentisini yarattı ancak yeni işletim sistemi geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulmasına rağmen Photos uygulaması gelmedi.

Ne zaman gelecek?
Aradan geçen zamanda da Apple tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Yabancı kaynaklarda rastlanan bilgilere göre, uygulamanın hali hazırda geliştirilmeye devam ettiği söyleniyor. 2015 yılının ilk aylarında uygulamanın sunulacağı yönünde bilgilere rastlamak mümkün ancak bu bilgiler genellikle Apple geliştirici forumlarındaki kullanıcılardan geliyor. Kısacası, Photos uygulamasının akibeti hakkında henüz net bir bilgi yok. Bakalım Photos uygulaması ne zaman gelecek?


SDN'den alıntıdır.