Son piyasa raporları Apple'ın akıllı saatine olumlu yaklaşıyor. Tahminlerden farklı sonuçlar gelişebilir.

Apple'ın merakla beklenen cihazları geçtiğimiz aylarda tüketicilerin beğenisine sunuldu. Fakat bir tanesi hariç yani Apple Watch. Cupertino merkezli şirket akıllı saati beklenenden daha erken gelecek gibi duruyor. Hatta daha önce UDN tarafından yayınlanan raporda Apple'ın sorunları çözdüğü ve ocak ayında seri üretim bandına gireceği belirtilmişti.

Şimdi gelelim son havadislere. Bazı yeni öngörü ve piyasa raporlarına göre Apple Watch, ilk aşamada 2-5 milyon adet arasında sevk edilecek. Bu rakam daha öncesinde tedarik zinciri kaynakları tarafından belirtilen rakamla da uyuşuyor. Tahminlere göre Apple Watch ilk haftasında 1 milyonu geçecek. Hatta tahminler 2015 mali yılında Apple'ın 25 milyonluk saat satışına ulaşacağı yönünde.

Aralık başlarında USB analisti Steve Milunovich da 24 milyonluk satış tahmininde bulunmuştu. Son öngörülen rakamlar eskilerine göre biraz daha fazla. Apple Watch'un standart modeli 350 dolardan satılacak. Fransız Apple portalı iGen.fr'nin raporuna göre Apple Watch paslanmaz çelik modeli 500 dolardan başlayabilir. Altın Apple Watch'un fiyatlandırması ise 4000 ile 5000 dolar arasında olacak.