Apple'ın son olarak iPad Air 2'ye yerleştirdiği Touch ID özellikli Home tuşUnun iOS 8.3 ile yeni özelliklere kavuşacağı iddia edildi. Detaylar haberimizde.


İsim:  31lvP0.png
Görüntüleme: 322
Büyüklük:  233.2 KB (Kilobyte)

Konu özellikle Apple olunca neredeyse her gün karşımıza yeni bir iddia çıkıyor. Son dönemlerde iOS 9, iPhone 6S, iPhone 7 ve iPad Pro hakkında olan bu iddialara bir yenisi de Home tuşu için eklendi.
İddialara göre Apple, Touch ID'li Home tuşuna sahip olan cihazlara, yani iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad mini 3 ve iPad Air 2, iOS 8.3 ile birlikte yeni özellikler kazandıracak.

-iphone-ios-8-3-home-gesturesjpg

Home tuşunun üzerinde tek parmak ile dört farklı yönde kaydırma için dört farklı özellik sunulacağı iddia edilen bu belgeye göre bu sayede kullanıcılar tek bir parmak hareketi ile önceki sayfaya dönebilecek, bildirim merkezine erişebilecek, uygulama değiştiricisine geçiş yapıpp, erişilebilirlik moduna ulaşabilecek.

Muhtemelen Sahte Rapor

9to5mac sitesine gönderilen bu belge her ne kadar çok büyük ihtimal ile sahte olsa da, böyle bir özelliği Apple'ın uygulaması oldukça kullanışlı olabilir gibi görünüyor.

Son olarak Apple'ın aynı zamanda Home tuşu ve özellikle Touch ID için başka planları olduğunu da belirtelim. Sizlerle daha önce burada paylaştığımız giib Apple'ın parmak izlerini iCloud üzerinde saklaması son dönemde gündeme geliyor. Bakalım bu iddialar gerçekleşecek mi?